خرید پروفیل گالوانیزه

اکنون که متوجه شدید پروفیل گالوانیزه چیست و فرآیند تولید آن چگونه است، لازم است که کمی درباره انواع آن بدانید. این محصول دارای انواع مختلفی است. به عنوان مثال در بازار انواع پروفیل صنعتی، کشاورزی، سبک و سنگین وجود دارد. کاربرد پروفیل گالوانیزه در انواع آن متفاوت است. به عنوان مثال از پروفیل‌های U شکل با ضخامت یک تا دو میلی‌متر در ساخت سقف سوله‌ها و مدل‌هایی که ضخامت سه میلی‌متر دارند، برای ساخت ستون استفاده می‌شود. همچنین براساس فرم شکل ساخت دارای انواع زیر است:

پروفیل‌های گالوانیزه‌ای F47
پروفیل‌های گالوانیزه‌ای UH36
پروفیل‌های گالوانیزه‌ای U48
پروفیل‌های گالوانیزه‌ای C70
پروفیل‌های گالوانیزه‌ای C50
پروفیل‌های گالوانیزه‌ای U70
پروفیل‌های گالوانیزه‌ای C100
پروفیل‌های گالوانیزه‌ای فلنج
دقت‌ داشته باشید که کاربرد پروفیل گالوانیزه در هر یک از مدل‌های بالا با توجه به خصوصیات آن متفاوت است، در ادامه به کاربرد برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کاربرد پروفیل گالوانیزه F47
این پروفیل در شکل قوطی بوده و برای سازه‌های باربری مانند سقف کاذب و کناف به کار گرفته می‌شود. برخی از مهم‌ترین و بارزترین ویژگی‌های این پروفیل، وزن سبک و استحکام آن است. هم‌چنین این پروفیل، مقاومت خوبی در برابر خوردگی و حمله ی حشرات از خود این پروفیل در شکل قوطی بوده و برای سازه‌های باربری مانند سقف کاذب و کناف به کار گرفته می‌شود. مهم‌ترین و بارزترین ویژگی‌ پروفیل گالوانیزه F47، وزن سبک و استحکام آن است. هم‌چنین این پروفیل، در برابر خوردگی و حمله حشرات مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد که سبب عمر طولانی آن خواهد شد.

پروفیل‌های گالوانیزه‌ای
کاربرد پروفیل گالوانیزه U70
فرم سطح مقطع این پروفیل‌ها به صورت حرف U انگلیسی می‌باشد. از پروفیل گالوانیزه‌ U70 در ساخت دیوارهای خشک استفاده خواهد شد. به این پروفیل، رانر یا تراک نیز گفته می‌شود و برای کف ساختمان، سقف و دیوارها، به صورت افقی با کمک میخ و پیچ به بخش‌های عمودی متصل خواهند شد.

کاربرد پروفیل گالوانیزه فلنج
پروفیل‌ گالوانیزه‌ فلنج یکی از گزینه‌هایی است که می‌توان از آن به جای نبشی آهنی و فلنج سنتی استفاده نمود. این پروفیل در حکم یک رابط میان دو کانال بوده و می‌تواند برای اتصال کانال‌های هوا به کار گرفته شود.

کاربردهای مهم پروفیل گالوانیزه
موارد مصرف پروفیل گالوانیزهچیست؟ از این محصول در صنایع مختلف و برای موارد متنوع استفاده می‌شود. کاربرد گسترده فولاد گالوانیزه به مزایای استفاده از آن مربوط می‌شود. در بخش بعدی در مورد ویژگی پروفیل گالوانیزه به طور مفصل صحبت خواهیم کرد. از انواع فولاد گالوانیزه در صنعت خودروسازی، تجهیزات بیمارستانی، ساختمان‌سازی، لوازم خانگی، سقف سوله‌ها، ایستگاه‌های سوخت‌رسانی، کشتی‌سازی، حمل‌ونقل و عمرانی، صنایع نظامی و دیگر مصارف عمومی استفاده می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید بیشترین موارد استفاده از پروفیل گالوانیزه چیست، باید بگوییم که عمده‌ی کاربرد آن در مواردی است که سایر جنس‌ها و متریال را نمی‌توان در آن شرایط قرار داد. مانند مواردی که خطر زنگ‌زدگی یا خوردگی پروفیل در آن‌جا وجود داشته باشد. عمده‌ی مصرف این پروفیل‌ها در صنعت، کشاورزی و ساختمان‌سازی می‌باشد. در ادامه مهم‌ترین موارد کاربرد پروفیل گالوانیزه را بیان می‌کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *